Zapraszamy na XI Konferencję członkowską Stowarzyszenia Doula w Polsce 15 - 16 czerwca 2024 r.

Hasło konferencji: „Otwartość w pracy douli”.

Dołącz do naszej inspirującej konferencji dla doula, położnych i specjalistek okołoporodowych.

Podziel się wiedzą, doświadczeniem i praktykami z innymi pasjonatkami i ekspertkami w dziedzinie opieki okołoporodowej, które promują otwartość i zrozumienie w procesie porodu.

Odkryj nowe spojrzenie na pracę douli na naszej konferencji, gdzie główny temat to "Otwartość w Pracy Douli".

Czym jest otwartość w naszej pracy?

Otwartość w pracy douli to nie tylko umiejętność akceptacji i szacunku dla różnorodności doświadczeń kobiet w okresie okołoporodowym, ale także gotowość do empatycznego słuchania, zrozumienia i odpowiedzi na ich indywidualne potrzeby i pragnienia. To być obecnym w pełni dla każdej kobiety, niezależnie od jej planu porodowego, historii medycznej czy kulturowych przekonań. Otwartość oznacza również ciągłe uczenie się, wzmacnianie swojej wrażliwości i elastyczność w dostosowywaniu się do zmieniających się sytuacji.
W pracy douli otwartość jest fundamentem, który pozwala budować zaufanie i wspieranie w sposób autentyczny i pełen szacunku. To bycie tam, kiedy jest najbardziej potrzebne, bez oceniania i dążenie do stworzenia przestrzeni, w której każda kobieta czuje się słyszana, doceniana i wspierana w swojej drodze do macierzyństwa.

Doświadczenie, Wiedza, Otwartość.

Program Konferencji:

15 czerwca 2024 r.

9.00 – 09.50 Rejestracja

10.00 – Rozpoczęcie Konferencji

10.05 - 11.20 “Rytuały w okresie okołoporodowym” Olga Cupiał, Zuzanna Kołacz Kordzińska

11.30 - 13.00 “Współpraca, a nie rywalizacja czyli dobry poród. Wspólny cel położnej i douli” Dorota Fryc położna, wykład i sesja Q&A po wykładzie

13.00 - 14.00 przerwa lunchowa

14.00 - 15.30 “Aromaterapia w okresie okołoporodowym” Agnieszka Kurzeja - aromaterapeutka, wykład i sesja Q&A po wykładzie

15.30 - 17.00 “Ciałolubienie” Agnieszka Skopowska - fizjoterapeutka uroginekologiczna

17.00 - zakończenie dnia / tort / krąg opowieści doulowych

16 czerwca 2024 r.

9.00 wspólna kawa na początek dnia

09.30 - 11.00 “Jak doula swoim wsparciem fizycznym może wpłynąć pozytywnie na przebieg porodu” - Izabela Dembińska, położna - warsztat połączony z wykładem

11.00 - 12.30 "O sztuce żeglowania czyli o trudnych uczuciach z jakimi mierzy się doula w obliczu konfliktów. Zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych” - Justyna Dąbrowska, psycholożka i psychoterapeutka - wykład i sesja Q&A

12.30 - 13.00 Przerwa kawowa

13.00 - 14.00 “Aspekty prawne w pracy douli” - Maria Godlewska radczyni prawna - wykład i sesja Q&A

14.00 - Zakończenie Konferencji

Przygotuj się na niesamowite doświadczenia na naszej konferencji!

 

Lokalizacja:

Air Hotel***

Al. Krakowska 42, Warszawa - przy lotnisku Chopina Warszawa na Okęciu

Obiekt posiada płatny parking.

 

Bilety i rejestracja:

 Koszt udziału dla członkini Stowarzyszenia:

  • bilet 2 dniowy - 350 zł
  • bilet 1 dniowy - 200 zł

Koszt udziału dla osób spoza Stowarzyszenia:

  • bilet 2 dniowy - 600 zł
Zapisy odbywają się przez:
Arrow FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - KLIKNIJ
 
> Po zapisaniu się należy poczekać na potwierdzenie udziału drogą mailową
> W przeciągu jednego dnia roboczego wysyłamy podsumowanie kosztów wraz z numerem konta i tytułem przelewu
> Na przelew czekamy dwa dni robocze, w przypadku braku wpłaty rezerwacja zostanie anulowana
 
Ilość miejsc ograniczona!
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja lub do wyczerpania limitu miejsc!
 

Noclegi i wyżywienie

Istnieje możliwość:
  • rezerwacji noclegu w hotelu Air na czas trwania Konferencji (opłata: pokój dwuosobowy 335 zł/doba ze śniadaniem, pokój jednoosobowy 287 zł/doba ze śniadaniem)
  • zamówienia lunchu na czas trwania Konferencji (opłata: 118 zł/dwa dni)

prosimy taką opcję zaznaczyć przy zgłoszeniu.

Prelegentki

Izabela Dembińska - położna

Izabela Dembińska - Położna

Z wykształcenia psycholożka i położna oraz trenerka świadomej pracy z ciałem w okresie okołoporodowym. Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Położnictwo oraz absolwentka psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Obecnie w trakcie specjalizacji ginekologiczno- położniczej.
Odbyła wiele szkoleń i brała udział w wielu konferencjach z zakresu położnictwa, pracy z ciałem. Ściśle współpracuje z Kliniką Osteopatii Słuchając Ciała w Warszawie  i Vitalnova w Łomiankach . Przygotowuje kobiety do porodu nie tylko w warunkach domowych a także i szpitalnych. Stosuje techniki Spinning Babies, jako certyfikowana absolwentka szkoleń tej metody. Jako jedyna w Polsce uzyskała tytuł i certyfikację Spinning Babies ® Certified Parent Educator Training będąc tym samym reprezentantką tej metody na Polskę.

Justyna Dąbrowska

Justyna Dąbrowska - Psycholożka

Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i European Association for Psychotherapy. Pracuje w podejściu psychodynamicznym. Zajmuje się psychoterapią okołoporodową - wyszkoliła sie w Centrum Anny Freud w Londynie. Prowadzi Otwarte Seminarium na temat psychologicznej pomocy okołoporodowej na którym spotykają się doule, psychoterapeutki, lekarki, położne. Pisze, redaguje i publikuje. Najnowsza jej książka to "Przeprowadzę Cię na drugi brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu" pod matronatem Fundacji Rodzić po Ludzku. W październiku 2024 otwiera w Laboratorium Psychoedukacji Szkołę Psychologicznej Pomocy Okołoporodowej. 
 
Zdjęcie: fot Jacek Poremba
Dorota Fryc

Dr n. o zdr. Dorota Fryc - Położna

Jest położną, ale też doradcą laktacyjnym, szkoleniowcem, mentorem/coachem położnych oraz mówcą na różnych konferencjach położniczych. W swojej pracy zajmuje się kobietami w okresie okołoporodowym czyli w ciąży, porodzie i po nim.
Od 21 lat przyjmuje porody domowe współpracując z innymi położnymi oraz doulami. Pomaga kobietom w spełnieniu marzenia porodowego, w którym mogą odnaleźć swoją kobiecą moc i napisać własną historię porodową.
Praktykuje w zawodzie od 37 lat, a od 2001 roku prowadzi własną działalność położniczą. W ciągu ostatnich 22 lat przygotowała setki par do porodu poprzez uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia, przeprowadziła tysiące wizyt patronażowych, laktacyjnych oraz przyjęła 213 porodów domowych. Poza przyjmowaniem porodów w warunkach domowych na jej ręce w szpitalach urodziło się ponad 2500 dzieci. Drugą gałęzią działalności jest szkolenie położnych, udzielanie im wsparcia jako mentorka i coachka. Pomaga swoim koleżankom budować zarabiające i widoczne praktyki położnicze. Szkoli z miłości do nauki, położnictwa, zawodu położnej, wiedzy i niezależności zawodowej.W latach 2007 – 2020 była pracownikiem naukowo – dydaktycznym w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Tam też obroniła pracę doktorską, uzyskując tytuł doktora nauk o zdrowiu. Praca na Uczelni wyposażyła w wiedzę i narzędzia dydaktyczne, metodologiczne do pracy w charakterze nauczyciela. Dzisiaj może te zasoby wykorzystywać w szkoleniach.
Kocha życie, bo życie jest fajne. 

 

Olga Cupiał & Zuzanna Kołacz - Kordzińska

Olga Cupiał & Zuzanna Kołacz - Kordzińska - Doule Certyfikowane Stowarzyszenia Doula w Polsce

Doule Certyfikowane Stowarzyszenia Doula w Polsce, współmatki RYTUALNIE - przestrzeni, gdzie siostrzeństwo, kobiecość, celebracje w uważności i miłości do drugiego człowieka stoją na pierwszym miejscu. RYTUALNIE zrodziło się z połączenia ścieżek badania nieskończonych możliwości ciała, siły ducha ludzkiego, bogactwa kulturowego, zadziwienia mądrością i szczodrością natury i kobiety w centrum tego kosmicznego miraculum. 
Zuzanna prócz spełniania roli douli, zatapia się w tajemnicy połogu oraz arkanach terapii czaszkowo-krzyżowej. Dzieli się swoją wiedzą pisząc książki.                                                                         
Olga poszerza emploi doulowe o głęboką pracę z ciałem masażami i praktykami lomi lomi. Obie nieustannie mieszają w ziołach odkrywając ich zbawienny, terapeutyczny wpływ na kobietę w okresie okołoporodowym prowadząc lecznicze oraz ceremonialne sesje nasiadówek ziołowych. Obie szalami rebozo wspierają ciało i ducha kobiet w ciąży, w porodzie i po nim. Wszystkie te drogi interdyscyplinarnej edukacji, wieloletniej pracy z kobietami oczekującymi narodzin dziecka spotkały się w RYTUALNIE. Gdzie Zuzanna i Olga skupiają się na celebracji ważnych chwil, towarzyszą w transformacjach i ceremoniach przejścia, otulają. Tworzą ceremonie i rytuały oparte o wiele wątków kulturowych, ale i opartych na wiedzy fitoterapeutycznej. W swojej pracy wykorzystują i wykonują wielowiekowe praktyki (jak ceremonie cerrady), ale również projektują autorskie ceremonie i rytuały, dlatego czasem mówią o nich Czarodziejki Kobiecych Rytuałów.

Agnieszka Skopowska

Agnieszka Skopowska - Fizjoterapeutka

Wykładowczyni na kliku uczelniach w województwie kujawsko-pomorskim, obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Fizjoterapii w Collegium Medicum, w Bydgoszczy. W swojej pracy fizjoterapeutki uroginekologicznej łączy wiedzę zdobytą na ok. 40 szkoleniach i kursach doskonalących z zamiłowaniem do pracy z ciałem i emocjami. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zgromadziła pracując na oddziałach rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej, z młodymi sportowcami, przy szkole rodzenia, w hospicjum oraz z osobami doświadczającymi traumy. Wpłynęło to znacząco na jej sposób podejścia do pacjenta i nawiązywanie z nim relacji terapeutycznej. W ramach prywatnej praktyki gabinetowej w Bydgoszczy zajmuje się kompleksową terapią blizn, rozejściem mięśni brzucha (DRA), fizjoterapią stomatologiczną oraz łagodzeniem bólu kręgosłupa, mięśni i stawów. Od 2021 roku jest Providerką metody TRE® - polegającej na regulacji pracy układu nerwowego i napięć mięśniowych spowodowanych stresem, przeciążeniem lub traumą. Obecnie prowadzi sesje indywidualne, online oraz grupowe w Bydgoszczy. Uczestniczy w dwuletnim kursie SOMA EMBODIMENT® – u Soni Gomes w Barcelonie – metodzie pracy z ciałem dotkniętym traumą.
Jest autorką warsztatów na temat: • “METODY RADZENIA SOBIE ZE STRESEM W CIELE” • “WPROWADZENIE DO METODY TRE” • “ERGONOMIA W PRACY I RUCH UWALNIAJĄCY NAPIĘCIA” •  ”DIALOG Z CIAŁEM” • “DNO MIEDNICY - MOJE WSPARCIE I MOC” 
W życiu osobistym jest żoną, mamą dwóch nastolatków płci męskiej - wie co to stres, ból i łzy - na co dzień ma kontakt ze złością, brudem, zblazowaniem i stertą nieumytych naczyń. Uwielbia się pośmiać z dobrego kabaretu, podziwiać przyrodę, leżeć na trawie lub w ciepłej aromatycznej kąpieli, pośpiewać, przytulić się do kota, posłuchać terapeutycznej muzyki (np. ShataQS), czytać książki psychologiczne.

Agnieszka Kurzeja

Agnieszka Kurzeja - Certyfikowana Aromaterapeutka

Certyfikowana aromaterapeutka, członkini Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego, absolwentka najbardziej rozbudowanego kursu specjalistycznego aromaterapii w Polsce - Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Z pasji i miłości do natury zajmuje się olejkami eterycznymi i terapiami holistycznymi, zakłada aktualnie pierwszą destylarnię olejków eterycznych na azorskiej wyspie -rezerwacie przyrody, Santa Marii.

Maja Godlewska

Maja Godlewska - Radczyni Prawna

Tytuł uzyskała po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Praktyki odbywała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Centrum Praw Kobiet. Odbyła roczny kurs praw człowieka organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.
Pracowała początkowo jako negocjator, a następnie radca prawny w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie. Tworzyła i negocjowała umowy na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań IT (w sektorze prywatnym oraz publicznym), zajmowała się bieżącą obsługą prawną spółki oraz udzielaniem porad prawnych, opinii i wyjaśnień w zakresie stosowania prawa. Od 2017 roku prowadzi swoją własną kancelarię prawną. Do Fundacji Rodzić po Ludzku dołączyła ponad rok temu, aby wspierać zespół pod kątem działań rzeczniczych, w zakresie poradnictwa oraz obsługi instytucjonalnej.
Prywatnie mam trójki dzieci. Puzzle to jej pasja.

footer squares