Jak zostać doulą?
SZKOLENIE PODSTAWOWE
Doulowanie należy rozpocząć od szkolenia podstawowego dla doul. Po ukończeniu szkolenia rekomendowanego przez nasze Stowarzyszenie, można zostać jedną z doul w nim zrzeszonych.
Jako Stowarzyszenie Doula w Polsce organizujemy szkolenie dla przyszłych doul w Akademii Wsparcia Okołoporodowego.
Akademia Wsparcia Okołoporodowego, w skrócie AWO, to 9 dwudniowych (weekendowych) zjazdów prowadzonych przez doświadczone polskie doule, w tym przez doule certyfikowane i z dodatkowym kierunkowym wykształceniem. Program AWO odnosi się bezpośrednio do teorii i praktyki pracy douli. Opiera się na wiedzy, dowodach naukowych i doświadczeniu różnych aktywnych od lat doul.
Gwarancją pełnowartościowego szkolenia podstawowego jest nie tylko prowadzenie zajęć przez doświadczone doule instruktorki, ale także możliwość dołączenia do społeczności doul członkiń Stowarzyszenia oraz szansa na rozpoczęcie stażu w celu zdobycia certyfikatu.
CZŁONKOSTWO w Stowarzyszeniu DOULA w Polsce
Dlaczego warto zostać członkinią Stowarzyszenia DOULA w Polsce?
Ponieważ możesz wtedy:
- zostać częścią społeczności doul z całej Polski,
- czerpać z doświadczenia i wsparcia innych doul zrzeszonych,
- brać udział w konferencjach członkowskich i innych szkoleniach wewnętrznych,
- odbyć staż certyfikacyjny i zostać doulą certyfikowaną,
- korzystać z dołączenia do bazy doul na stronie Stowarzyszenia i możliwości promocji w mediach społecznościowych (album doul, posty o członkiniach #twarzestowarzyszenia, live'y),
- opierać się na bazie wiedzy i faktów, które zbieramy dla doul zrzeszonych (np. kontakty ze szpitalami i innymi organizacjami pozarządowymi),
- brać udział w projektach promujących wiedzę o wsparciu douli,
- uzyskać pomoc w komunikacji w sytuacjach kryzysowych z innymi doulami, a także innymi specjalistami i specjalistkami,
- wspierać inne doule,
- angażować się w działania Stowarzyszenia.
Jak zostać członkinią? Informacje w zakładce Członkostwo.
CERTYFIKAT
Szkolenie to dopiero początek, podstawa. Nasze Stowarzyszenie daje możliwość dalszego rozwoju. Po szkoleniu podstawowym i zostaniu członkinią Stowarzyszenia doula może przejść proces certyfikacji, czyli stażu, wzorowanego na zachodnich standardach, uzupełnionego o polskie doświadczenia i potrzeby. Proces certyfikacji prowadzony jest pod opieką doświadczonej douli mentorki inaczej nazywanej opiekunką stażu. Dążymy do tego, by certyfikat douli Stowarzyszenia kojarzył się z umiejętnościami, mądrością i wiedzą - najnowszą i wysokiej jakości.
Więcej informacji w zakładce Ścieżka rozwoju.
CO DALEJ?
Stowarzyszenie organizuje wartościowe konferencje członkowskie i zaawansowane szkolenia tematyczne. Warto brać w nich udział, jak również w wydarzeniach, które mają związek z szeroko pojętym macierzyństwem, rodzicielstwem. Profesja douli nieustająco stymuluje, by poszerzać horyzonty swojej wiedzy i pogłębiać umiejętności, płynące z doświadczeń.