Opowiadanie historii porodowych ma moc.

Krag Opowiesci Porodowych logo 2024Wierzymy, że każda opowieść porodowa może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Chcemy szukać w nich źródeł mocy, budować pozytywne nastawienie przyszłych matek do porodu. Wierzymy, że z każdego trudnego porodu można dla siebie wyciągnąć - kamyki mocy, które staną się bazą i pomogą wzmacniać poczucie wartości kobiety.

Trochę historii Kręgu Opowieści Porodowych 

Kręgi Opowieści Porodowych to inicjatywa  zapoczątkowana w 2014 roku. Pierwotny pomysł powstał podczas spotkania Anny Furmaniuk i Emilii Zduńczyk – Jaworskiej. W organizację pierwszego Kręgu Opowieści Porodowych weszły współnie 3 organizacje: Szkoła Rodzenia Gaja (potem jako Fundacja Matecznik) z Anną Furmaniuk, portal Vivat Poród (potem jako Rozkwit) z Emilią Zduńczyk - Jaworską i Stowarzyszenie Doula w Polsce z Małgorzatą Sikorą – Borecką - główną doulą zaangażowaną w tworzenie inicjatywy. W kolejnych latach Kręgi były organizowane przez Fundację Matecznik i Stowarzyszenie Doula w Polsce. Od 2020 roku organizację przejęło nasze Stowarzyszenie.Tę inicjatywę wydawnictwo Mamania uhonorowało Laurem Bliskości w 2014 r. Celem Kręgów Opowieści Porodowych jest propagowanie obrazu porodu, który - mimo trudności - może być dobrym i wzmacniającym doświadczeniem. Kręgi to bezpieczna przestrzeń, w której możesz opowiedzieć swoją historię porodową, a także posłuchać historii innych kobiet.

Zapraszamy Cię do przyjścia na Krąg Opowieści Porodowych
i opowiedzenia swojej historii. krag male 1200
Niezależnie od tego czy rodziłaś w domu, czy w szpitalu.
Niezależnie od tego, czy był to poród naturalny, czy przez cięcie cesarskie.
Niezależnie czy poród wspominasz jako wydarzenie pozytywne, czy trudne, przyjdź i podziel się tym wspomnieniem z innymi. Wspólnie poszukamy ziaren Twojej mocy. 

Być może w bezpieczeństwie Kręgu będziesz miała możliwość odkryć moc i siłę obecne w Twoim doświadczeniu porodowym. Wierzymy, że z każdego doświadczenia można je wydobyć.

Jeśli chcesz przede wszystkim posłuchać, w kręgu jest miejsce także dla Ciebie. Słuchanie opowieści porodowych w bezpiecznej przestrzeni może być elementem emocjonalnego przygotowania do porodu, który jest przed Tobą lub wyzwolenia ze streotypów lub historii przekazywanych wśród kobiet z Twojego otoczenia.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie kobiety – zarówno te, które
o byciu mamą dopiero myślą, te które matkami wkrótce zostaną, jak
i te, które mamami już są – od miesiąca, roku, od lat. 

Spotkania mają charakter otwarty i adresowane są tylko do kobiet.

Zapraszamy do organizacji Kręgów Opowieści Porodowych:

- doule zrzeszone w Stowarzyszeniu Doula w Polsce przez cały rok
- położne, inne specjalistki okołoporodowe i wszystkie sympatyczki w Dzień Kręgów Opowieści Porodowych  - w piątek 22 marca 2024 r.

Pytania i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania przy zgłoszeniu i organizacji KOP:

Regulamin organizacji Kręgów Opowieści Porodowych

Sugerowany scenariusz

Sugerowany kontrakt KOP

Instrukcja tworzenia wydarzenia KOP na fanpage

Instrukcja tworzenia wydarzenia KOP z profilu prywatnego

Zapytaj doulę w swojej okolicy kiedy odbędzie się najbliższy krąg >> ZNAJDŹ DOULĘ

Więcej bieżacych informacji o Kręgach Opowieści Porodowych znajdziecie na FB