Opowiadanie historii porodowych ma moc.

Wierzymy, że każda opowieść porodowa może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Chcemy szukać w nich źródeł mocy, budować pozytywne nastawienie przyszłych matek do porodu. Wierzymy, że z każdego trudnego porodu można dla siebie wyciągnąć - kamyki mocy, które staną się bazą i pomogą wzmacniać poczucie wartości jako kobiety i matkikrag male 1200

Kręgi Opowieści Porodowych to inicjatywa  zapoczątkowana w 2014 roku przez Annę Furmaniuk, Emilię Zduńczyk – Jaworską i Małgorzatę Sikorę – Borecką. W kolejnych latach Kręgi były organizowane przez Fundację Matecznik i Stowarzyszenie Doula w Polsce. Od 2020 roku organizację przejęło nasze Stowarzyszenie. Tę inicjatywę wydawnictwo Mamania uhonorowało Laurem Bliskości w 2014 r. Celem Kręgów Opowieści Porodowych jest propagowanie obrazu porodu, który - mimo trudności - może być dobrym i wzmacniającym doświadczeniem. Kręgi to bezpieczna przestrzeń, w której możesz opowiedzieć swoją historię porodową, a także posłuchać historii innych kobiet.

Zapraszamy Cię do przyjścia na Krąg Opowieści Porodowych
i opowiedzenia swojej historii. 

Niezależnie od tego czy rodziłaś w domu, czy w szpitalu.

Niezależnie od tego, czy był to poród naturalny, czy cięciem cesarskim.

Jeśli Twój poród wspominasz jako wydarzenie pozytywne - przyjdź i podziel się tym wspomnieniem z innymi. Jeśli poród był doświadczeniem trudnym, przyjdź posłuchać.

krag male 2Być może w bezpieczeństwie Kręgu będziesz miała możliwość odkryć ziarno mocy obecne w Twoim porodzie. Wierzymy, że z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

Na spotkanie zapraszamy wszystkie kobiety – zarówno te, które
o byciu mamą dopiero myślą, te które matkami wkrótce zostaną, jak
i te, które mamami już są – od miesiąca, roku, od lat. Spotkania mają charakter otwarty i adresowane są tylko do kobiet.

Zapytaj doulę w swojej okolicy kiedy odbędzie się najbliższy krąg >> ZNAJDŹ DOULĘ