Znajdź doulę

Wyczyść filtry

Znajdź doulę

Małgorzata Sikora Borecka

Warszawa

Rodzaj wsparcia
Wsparcie w połogu

Mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Sikora Borecka
O mnie
Jestem Gosia (lub Margo :) i jestem pierwszą polską przeszkoloną doulą.
Od lat towarzyszę przyszłym rodzicom okołoporodowo. Jako pedagożka wspieram też w znajdowaniu własnej ścieżki rodzicielskiej. Mam pięcioro wspaniałych dzieci, relaksuję się czytając książki lub tkając na krośnie, kocham Meksyk i szale rebozo, które są otulającym motywem przewodnim mojej pracy.

Obecnie nie towarzyszę przy porodach.
Za to po porodzie:
💚 mogę zaprosić Cię do umówienia się ze mną po 6 tygodniach po zakończonym porodzie na odświętne zakończenie połogu rytuałem "Cerrada" czyli otulaniem szalami (czas: ok. 3h, cena: 400 zł). Najchętniej to proszę, żeby bliskie osoby zrobiły Ci prezent w postaci vouchera na to otulanie 💚

💚 Wierzę w moc kobiety, w moc wsparcia bliskich osób wokół i w to, że poród może być dobrym, wzmacniającym doświadczeniem.
.
Rekomendacje
💛 Alek: "Nie słyszałem o instytucji Douli przed ciążą mojej Dziewczyny. W dodatku jestem człowiekiem z natury sceptycznym i, a priori, nie byłem szczególnym zwolennikiem pomysłu korzystania przy pomocy Douli przy porodzie. Ot taka kobieca fanaberia.
Jakże się myliłem! Gosia jest wspaniałą osobą i bardzo nam pomogła – przed, w trakcie i po – narodzinach naszej Córeczki. Jest to niesamowicie kontaktowa, ciepła i doświadczona kobieta, która pomaga nie tylko Matce przy porodzie, ale i, w sposób nieoceniony, przyszłemu ojcu. Rozmawia, przedstawia potencjalne rozwiązania (na zasadzie podania wędki, nie przekazywania nakazów pod pozorem „porad”) i uspokaja zarówno Matkę, jak i ojca. Gosiu jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za kształcące rozmowy przed i po porodzie, a także dostępność we właściwie każdym czasie, kiedy Ciebie potrzebowaliśmy. Dziękujemy!"

💛 Marta: "Gosia towarzyszyła Nam przy narodzinach naszej córeczki. To był mój pierwszy poród i nie wyobrażam go sobie bez Gosi. Mimo, że trwał kilkanaście godzin i skończył się cc nie wspominam tego jako przeżycia traumatycznego. Wręcz przeciwnie! Przez te wszystkie godziny czułam wsparcie, ciepło i akceptację. Ciepły głos Gosi pomagał mi się uspokoić w trudnych chwilach. Gosia pomagałam Nam w przygotowaniach do porodu, a także była przy Nas już po narodzinach Różki wspierając mnie w początkach macierzyństwa. Jej pomoc jest nieceniona! Jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się na kolejne dziecko chciałabym aby Gosia znowu była przy Nas!"

💛 Agata: "Kiedy po raz pierwszy spotkałam Gosię od razu przypadła mi do gustu - konkretna, mocna, silna, ale też bardzo serdeczna, ciepła i w sposób kojący spokojna. Od razu wiedziałam, że tylko Ona może mi towarzyszyć w tym WYDARZENIU! I nie myliłam się :-). Gosia w sposób bardzo praktyczny pomogła mi w przygotowaniach do czekających mnie wyzwań (nieoceniona przy idealnym spakowaniu torby do szpitala). Podczas samego porodu dała mi ogromne poczucie bezpieczeństwa i pewność, że dam radę! Była ogromnym wsparciem emocjonalnym, fizycznym i informacyjnym. Była dobrym duchem, który ociera pot z czoła, trzyma za rękę, masuje i wlewa nadzieję, że za chwilę na świecie pojawi się nowe życie i wszystko będzie dobrze. Nie mogłam lepiej trafić".

💛 Dorota: "Myślę, że to bardzo źle dla kobiet w Polsce, że mało kto wie, że istnieje taka instytucja jak doula. M. (tata dziecka) powiedział, że jeszcze nigdy nie widział kogoś tak pełnego empatii, potrafiącego się wczuć w drugą osobę i jej ból. Byłaś niesamowita. Ja byłam jak dziecko w okresie płodowym- słyszałam tylko twój głos i czułam ręce, gdy mnie masowałaś."
.
Moje wydarzenia
Zapraszam na grupę Facebook.com/groups/GdzieRodzicPoLudzku na której zapraszam do rozmów ciekawe osoby :)