Znajdź doulę

Wyczyść filtry

Znajdź doulę

Julita Księżycka-Kałużna

Warszawa

Rodzaj wsparcia
Wsparcie w połogu, Wsparcie podczas porodu, Wsparcie w ciąży

Telefon
606480986

Mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Julita Księżycka-Kałużna
O mnie
➡️ Wspieram kobiety, pary w czasie ciąży i połogu, towarzyszę w porodach.
➡️ Jako instruktorka aktywnej szkoły rodzenia przygotowuję pary do porodu, połogu i rodzicielstwa - indywidualnie i grupowo.
➡️ Przygotowuję pary do wspólnego porodu - rola osoby towarzyszącej, ćwiczenia praktyczne, niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu.
➡️ Wspieram w przygotowaniach do porodu drogą cięcia cesarskiego lub vbac.
➡️ Uczę noszenia dzieci w chustach, masażu shantala i przyjaznej pielęgnacji.
➡️ Prowadzę grupy wsparcia i rozwoju dla kobiet - mam małych i starszych dzieci.

Prywatnie jestem mamą trójki nastolatków, kochającą swoją pracę. Wierzę, że poród może być dobrym, wzmacniającym wydarzeniem, ale warto świadomie się przygotować do szeroko rozumianych narodzin. W swojej pracy stawiam na wzmacnianie rodziców w ich własnych kompetencjach.

Szczegółowo o konsultacjach indywidualnych - Przygotowanie do Narodzin
Temat spotkania jest uzależniony od Twoich aktualnych potrzeb. Możesz wybrać spośród zagadnień:
✅ Jak przygotować się fizycznie i psychicznie do porodu – fizjologia porodu (2 spotkania, w tym praktyka)
✅ Przygotowanie do narodzin – plan działania, uporządkowanie informacji, fakty i mity, torba do szpitala
✅ Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu i rola osoby towarzyszącej - praktyczne ćwiczenia, w tym oddechowe i pozycje porodowe
✅ Omówienie planu porodu, wybór miejsca narodzin
✅ Zmniejszanie lęku przed porodem – emocje towarzyszące kobiecie w ciąży i porodzie
✅ Przygotowanie do porodu przez cięcie cesarskie lub do porodu naturalnego po cc (vbac)
✅ Przygotowanie do połogu – czym jest czas po porodzie, rola osoby bliskiej
✅ Noworodek - wyprawka, przyjazna pielęgnacja w porodach.
✅ Inne tematy okołoporodowe – twoje pytania, uzupełnienie szkoły rodzenia
Rekomendacje
Rekomendacje:
=> Monika: Julita przygotowywała mnie do mojego drugiego porodu (co było wyzwaniem po moim pierwszym bardzo trudnym porodzie), następnie w nim towarzyszyła a potem doglądała już po, jak się mamy ja i maluch. Jestem jej ogromnie wdzięczna za pomoc i wsparcie, jakie od niej otrzymałam na każdym tym etapie. Trudno jest mi znaleźć słowa, które wyrażą, jak bardzo kontakt z nią w tym okresie mi pomógł, jak jej obecność i towarzyszenie podczas porodu odmieniły wydarzenie, którego się bardzo bałam, na dobre i mimo bólu i trudnych chwil, na wzmacniające mnie i w wielu momentach piękne. Julita bardzo dokładnie wysłuchała, jakie miałam wcześniejsze doświadczenie, sprawdziła, czego potrzebowałam na ten drugi raz i zaproponowała, co może dla mnie zrobić. Wszystko to, o czym mówiła robiła i o wiele wiele więcej. Podczas porodu cały czas była przy mnie, kiedy tego potrzebowałam i nie przestawała wspierać mnie tak, jak się umawiałyśmy. Jest niezwykle empatyczna, ciepła, wyrozumiała, ma bardzo dużą wiedzę na temat ciała, psychiki i emocji kobiety w tym okresie życia a także na temat wszelakich potrzeb noworodka i bardzo chętnie, zrozumiale i bez presji się nią dzieli. Była zawsze dostępna, gdy tego potrzebowałam. Polecam każdej kobiecie wsparcie Julity a także towarzyszącemu tatusiowi :-) Julita, jeżeli to czytasz, bardzo Ci dziękuję. Zostanie to ze mną jako dobre doświadczenie na całe życie! Jesteś stworzona do tej roli :-)

=> Patryk P: Poród był dla mnie wyzwaniem. Na początku myślałem, że to bułka z masłem, ale im więcej wiedziałem, tym więcej pojawiało się obaw. Dzięki rozmowie z Julitą, jej wskazówkom jak pomóc żonie, gdzie ją nacisnąć, żeby bolało mniej, jak jej ulżyć, ale też (a może przede wszystkim) jak jej nie przeszkadzać i nie denerwować, poczułem się pewniej. Kiedy akcja porodowa się zaczęła - czułem że jestem gotowy żeby być tam dla mojej żony. Polecam spotkanie z Julitą każdej parze, żeby również facet mógł poczuć jakąś sprawczość w tym całym dziwnym dla nas wydarzeniu :)

=> Oczekiwanie dziecka to magiczny okres, ale również niezwykle stresujący. Zwłaszcza w terazniejszych czasach, kiedy duża ilość kobiet nie ma styczności z tematem do momentu zobaczenia dwóch kreseczek. A olbrzymią ilość informacji w Internecie nie ulatwia procesu przygotowania do macierzyństwa. W takiej sytuacji pomóc osoby która naprawdę wie co Ciebie czeka jest mega uspokajająca. W tym bardzo pomogła mi doula Julita Księżycka, która oprócz wsparcia merytorycznego zapewniła wsparcie psychiczne. Wiedzieć, że jest osobą która ma ogromne wiedzę w temacie macierzyństwa, do której można zadzwonić/ napisać i zapytać o tym co Ciebie martwi - to jest bezcenne. Nawet nie wiem kiedy takie wsparcie było dla mnie bardziej ważne - w trakcie przygotowania do porodu czy w pologu i nawet później, ponieważ to wszystko bylo nowe i nieznane. W każdym razie z całego serca polecam współpracę z doulą, bo komfort psychiczny matki znaczy komfort psychiczny naszego dziecka:)

=> Zdecydowałam się zaprosić Julitę do mojego porodu i była to zdecydowanie jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Przez cały okres ciąży Julita była ogromnym wsparciem, odpowiadała na wszystkie moje wątpliwości i pytania, które, mimo, że to była już moja druga ciąża, nadal się pojawiały.
Wymarzyłam sobie poród w 100% naturalny, w opozycji do pierwszego, który był zmedykalizowany, ale i tym razem los pokrzyżował moje plany. Po terminie porodu trafiłam do szpitala, w którym to okazało się, że będę musiała mieć cc. Nie spodziewałam się takiego rozwoju wypadków, byłam mocno zaskoczona, ale długo rozmawiałyśmy przez telefon z Julitą, jak to wszystko wygląda od strony praktycznej i dzięki temu byłam spokojna.
Julita była też wsparciem dla mojego męża, który kangurował małego od razu po narodzinach. I choć finalnie nie mogła być ze mną ciałem to wiem, że była ze mną obecna duchem, a ja czułam się bezpiecznie.

=> Z całego serca dziękujemy Julicie i polecamy opiekę przed porodową. Otrzymaliśmy bezcenne merytoryczne wskazówki i ciepłe słowo. Dzięki naszym spotkaniom i rozmowom podeszliśmy do porodu bardziej świadomie i z akceptacją. Wszystko to sprawiło, że poród stał się miłym wspomnieniem i z dobrą energią wkraczamy na nową drogę rodzicielstwa 😊 Już nie możemy się doczekać naszego spotkania z Julitą z chustonoszenia i masażu shantala.

=> To była moja pierwsza ciąża, cały świat przewrócił Nam się do góry nogami. Najpiękniejsze i najważniejsze czego doświadczyłam dzięki Julicie to jej bezwarunkowa obecność. Czułam, że mogę w każdym momencie , o każdej porze , z każdą rozterką, niewiedzą, problemem zwrócić się o poradę i pomoc i zostanę całym sercem przyjęta, wysłuchana. Julita nie świadczy usług a buduje piękną, przyjacielską relację, która daje niezastąpione poczucie bezpieczeństwa i kompetencji młodej ,przestraszonej i nie pewnej mamie. Polecam z całego serca, najpiękniejsza inwestycja ciążowo-porodowa ! Olga.

- IG "wy o mnie" https://www.instagram.com/stories/highlights/17898389725811570/
Moje wydarzenia
Wyjazd dla kobiet w ciąży 22-24.03.2024
https://fb.me/e/1VM8XdAjW

Spotkania dla kobiet w ciąży w warszawie (co dwa tygodnie - sprawdź kiedy kolejne): https://fb.me/e/5a2Xq6FWA

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam niemowląt: https://ekobilet.pl/mocwbliskosci/grupa-wsparcia-i-rozwoju-dla-mam-niemowlat-urodzilam-zycie-start-1704-w-klubokawiarni-ptaszyna-44098/548310-bilety
Zapraszam na konsultacje chustowe: https://fb.me/e/VjCV1pCg

W Klubokawiarni Ptaszyna na Kabatach (Warszawa) prowadzę grupy wsparcia i rozwoju dla kobiet w ciąży „Ciążowe rozmowy” i dla mam niemowląt „Urodziłam życie”

Pary przygtowujące się do narodzin zapraszam na konsultacje indywidualne - warsztat praktyczny jak wspierać kobietę w trakcie porodu, będą też pewnie organizowane warsztaty grupowe, ale na ten moment nie mam terminów

konsultacje indywidualne: https://fb.me/e/6WTzGcQWG